CENNIK TERMOWIZJI Z DRONA • cennik inspekcji termowizyjnej dronem

Cennik termowizji z drona - badanie - inspekcje termowizyjne dronem

Cennik termowizji z drona
Badanie termowizyjne paneli fotowoltaicznych dronem – cennik podstawowy

Przeczytaj o samym badaniu paneli fotowoltaicznych lub przejdź od razu do cennika. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

Badanie termowizyjne paneli fotowoltaicznych z drona

Badanie termowizyjne paneli fotowoltaicznych z drona to technika monitorowania i oceny wydajności tych paneli za pomocą kamery termowizyjnej zamontowanej na dronie. Metoda ta pozwala na szybkie i efektywne przeprowadzenie inspekcji wielu paneli fotowoltaicznych z powietrza. Poniżej kluczowe etapy i korzyści z tego rodzaju badania:

 1. Kamery termowizyjne – inspekcje paneli fotowoltaicznych. Drony wyposażone w specjalne kamery termowizyjne są zdolne do detekcji promieniowania podczerwonego emitowanego przez panele fotowoltaiczne. Pozwala to na obserwację temperatury poszczególnych komórek i obszarów paneli.
 2. Termowizyjne wykrywanie anomalii: Za pomocą kamery termowizyjnej można wykryć potencjalne anomalie w panelach, takie jak uszkodzenia, wycieki prądowe, złe połączenia lub przegrzewające się obszary. Te problemy mogą wpływać na wydajność, bezpieczeństwo użytkowania co przekłada się na długowieczność paneli.
 3. Termowizja to szybkość i efektywność: Drony umożliwiają przeprowadzenie badania termowizyjnego paneli fotowoltaicznych na dużych powierzchniach w krótkim czasie. Dzięki temu można szybko zidentyfikować potencjalne problemy w instalacjach PV. Perspektywa inspekcji z perspektywy lotu ptaka pozwala dotrzeć z kamerą w miejsca standardowo niedostępne.
 4. Inspekcje termowizyjne to zapobieganie awariom: Dzięki regularnym inspekcjom termowizyjnym można wykryć problemy w panelach przed ich nasileniem się i prowadzeniem do awarii lub pogorszenia wydajności systemu.
 5. Termowizja z drona to oszczędność czasu i kosztów: Tradycyjne metody inspekcji paneli fotowoltaicznych wymagają czasochłonnego manualnego badania na miejscu. Badanie termowizyjne z drona jest bardziej efektywne, co pozwala zaoszczędzić czas i zminimalizować koszty.
 6. Termowizyjna dokumentacja i analiza danych: Dane termowizyjne zebrane podczas lotu drona można zapisywać w formie termogramów oraz ujęć filmowych a następnie poddać analizie. Termowizja dronem umożliwia monitorowanie zmian w czasie i tworzenie dokładnych raportów.

Ważne jest, aby przeprowadzać regularne badania termowizyjne paneli fotowoltaicznych, ponieważ pozwala to na utrzymanie ich optymalnej wydajności i wydłużenie ich żywotności.

Cennik termowizji z drona

BADANIE TERMOWIZYJNE FOTOWOLTAIKI Z DRONa.

od 490 PLN

mała instalacja
INSTALACJA PV DO 10 kW

BADANIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH Z DRONA

od 590 PLN

standardowa instalacja
INSTALACJA PV DO 20 kW

BADANIE TERMOWIZYJNE FOTOWOLTAIKI Z DRONA

od 790 PLN

ponadstandardowa instalacja
INSTALACJA PV DO 50 kW

BADANIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH Z DRONA

od 990 PLN

duża instalacja
INSTALACJA PV pow. 50 kW

BADANIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH Z DRONA

info

cennik nie zawiera kosztów logistycznych: dojazd na miejsce inspekcji loco Wieliczka oraz przygotowania raportu w formie opisowej analizy realizowanej usługi.
Cennik przygotowania raportów analitycznych zawarty jest w osobnym dokumencie.

Cennik termowizji dronem zawiera podstawowy zestaw termogramów

UWAGA.
Podane w cenniku wartości dotyczą realizacji zlecenia i wykonania podstawowego raportu zdjęciowego (termogramów) w formacie PDF – przesłanego zamawiającemu online. Termogram zawiera zdjęcie termowizyjne wraz z fotografią porównawczą RGB. Dodatkowo wyszczególnione są punkty o najwyższej i najniższej temperaturze z podaniem wartości. Raport rozszerzony w wersji opisowej z interpretacją termogramów i termiczną analizą wyników jest dodatkowo płatny na podstawie osobnej wyceny.

TERMOWIZJA Z DRONA
JAKIE WARUNKI NALEŻY SPEŁNIĆ PRZY BADANIU TERMOWIZYJNYM?

Cennik termowizji dronem - inspekcja paneli fotowoltaicznych Kraków Wieliczka Małopolska
Termowizja z drona - cennik termowizji dronem
badania termowizyjne budynków mieszkalnych cennik termowizji z dronów


Przy badaniu termowizyjnym paneli fotowoltaicznych z drona istnieje kilka kluczowych warunków, które należy spełnić, aby zapewnić skuteczne i precyzyjne wyniki. Poniżej najważniejsze z nich:

 1. Pogoda: Wybór odpowiednich warunków pogodowych jest niezwykle istotnym elementem przy inspekcji termowizyjnych. Należy unikać przeprowadzania badań termowizyjnych w czasie opadów deszczu, śniegu lub silnych wiatrów. Badania termowizyjne paneli fotowoltaicznych musi odbywać się w pogodnych warunkach z mocą promieniowania słonecznego nie mniejszą niż 600W/m2. Warunki atmosferyczne mogą wpływać na jakość i dokładność danych zbieranych przez kamerę termowizyjną.
 2. Światło słoneczne: Optymalne warunki do przeprowadzenia badania termowizyjnego paneli PV to dni słoneczne z jak najmniejszą ilością zachmurzeń. W takich warunkach panele fotowoltaiczne są wystawione na pełne nasłonecznienie i pracują z dużą wydajnością. Moc promieniowania słonecznego nie może być mniejsza niż 600W/m2. Wskazane jest aby temperatura promieniowania była jeszcze wyższa (700 – 900w/m2). W takich warunkach różnice temperatur między działającymi panelami a potencjalnie uszkodzonymi lub problematycznymi obszarami są bardziej widoczne.
 3. Temperatura zewnętrzna: Badanie termowizyjne budynków, mieszkań, biur, hal produkcyjnych. Najlepiej przeprowadzać badania termowizyjne w czasie, gdy temperatura zewnętrzna jest relatywnie najniższa. Wysoka różnica (minimum 15″C) między temperaturą otoczenia zdecydowanie poprawia wykrycie anomalii termicznych.
 4. Czystość paneli: Panele fotowoltaiczne powinny być czyste i pozbawione zabrudzeń, takich jak kurz, liście czy ptasie odchody. Zabrudzone panele mogą wpływać na wyniki badania termowizyjnego i wskazywać zafałszowane wyniki badania.
 5. Wybór kamery termowizyjnej: Dron i kamera termowizyjna powinny być odpowiednio dobrane do specyfiki realizowanego zlecenia. Im wyższa rozdzielczość przetwornika IR tym wyniki będą bardziej dokładne. Nasza kamera posiada rozdzielczość: 640px x 512px co jest gwarantem bardzo dokładnych wyników pomiarów termowizyjnych.
 6. Doświadczenie operatora drona: Operator drona powinien być dobrze przeszkolony i posiadać doświadczenie pilotowaniu drona oraz w przeprowadzaniu badań termowizyjnych. Umożliwi to profesjonalne i bezpieczne wykonanie inspekcji.
 7. Analiza wyników: Po zakończeniu badania termowizyjnego należy przeprowadzić szczegółową analizę zebranych danych termowizyjnych, aby zidentyfikować potencjalne problemy i anomalie.

Przestrzeganie powyższych warunków pozwoli na skuteczne badanie termowizyjne tak paneli fotowoltaicznych jak również infrastruktury budowlanej. Zapewni również precyzyjne wyniki, które pomogą w identyfikacji ewentualnych problemów i optymalizacji.

Zapraszamy do współpracy