Filmowanie z drona

Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić

filmowanie z dronów

FILMOWANIE Z POWIETRZA PRZY UŻYCIU DRONÓW

W naszej ofercie znajduje się pełen zakres usług związanych z wykonywaniem ujęć lotniczych z dronów.

Dodatkowe ujęcia z perspektywy lotu ptaka, wpływają nie tylko na wzbogacenie przekazu audiowizualnego, ale również na ogólny klimat Twoich produkcji filmowych. Możesz zamówić konkretne, potrzebne kadry, których chcesz użyć w swojej produkcji.

W ofercie naszej firmy znajduje się pełen zakres usług związanych z usługą wykonywania ujęć z wielu nietypowych perspektyw. Do jednych z nich należą ujęcia filmowe realizowane przy pomocy bezzałogowych statków powietrznych, zwanych potocznie Dronami. Od początku naszej działalności realizacyjnej postawiliśmy duży nacisk na ofertę zróżnicowaną pod względem wymagań i możliwości naszych klientów. Filmowanie z drona opieramy na kilku podstawowych zakresach oferty – stworzonej tak, aby każdy z potencjalnych klientów mógł ja dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

FILMOWANIE Z POWIETRZA PRZY UŻYCIU DRONÓW

JAKI MODEL WSPÓŁPRACY WYBRAĆ?

W zależności od potrzeb proponujemy kompleksową usługę realizacyjną. Połączoną z wykonaniem ujęć z powietrza przy użyciu dronów, jak również wzbogacając je o realizację materiału z kamer naziemnych i również podwodnych. W zależności od wymagań stosujemy kilka podstawowych pakietów dostosowanych do oczekiwań potencjalnego klienta. Pakiety uzależnione są od ilości wylotów w jednej sesji, co jest połączone z ilością czasu spędzonego na planie.

FILMOWANIE Z DRONA – OKREŚLENIE POTRZEB

W zależności od potrzeb stosujemy kilka podstawowych zestawów usług. Pierwszą jest wykonanie tylko surowego materiału – czyli sfilmowanie lub sfotografowanie niezbędnych elementów i przekazanie ich klientowi w formie zapisu surowego. Jest to najtańsza opcja realizacyjna. W zależności od ilości wylotów w serii, ceny kształtują się nawet na poziomie 150,00 zł za wylot. Oczywiście ta cena dotyczy sesji całodniowej w przeliczeniu na pojedynczy wylot najmniejszym zestawem czyli Quadrocopterem. W przypadku bardziej złożonego zlecenia polecamy kompleksowe wykonanie usługi połączonej z montażem, ścieżką dźwiękową i lektorem. Tu cena najbardziej ekonomicznej wersji do 1 minuty realizacji gotowego materiału zaczyna się od 990,00 zł

RODZAJE DRONÓW UŻYWANYCH W NASZEJ FIRMIE

Do dyspozycji naszych klientów oddajemy kilka podstawowych zestawów Dronów mogących realizować ujęcia filmowe i fotograficzne najlepiej dostosowane do docelowego przeznaczenia. W zależności od potrzeb w swoim parku maszynowych posiadamy:

Drony do filmowania – Quadrocopter – hexacopter – octocopter

DRON W WERSJI EKONOMICZNEJ – QUADROCOPTER

Jest to statek powietrzny czterosilnikowy w wersji Quadro realizujący zdjęcia 12 mln px, oraz nagrywający materiał w jakości FullHD oraz 4K. Uzbrojony jest on w bardzo popularna kamerkę sportową typu GoPRO Black4. Jest to najbardziej ekonomiczna propozycja realizacyjna.

DRON TYPU QUADROCOPTER – ALTERNATYWA DLA KAMER GOPRO

Ten rodzaj sprzętu polecamy dla wszystkich, którzy szukają relatywnie ładnie rysowanego obrazka w jakościach FullHD lub 4K – bez charakterystycznego efektu „Rybiego Oka”. Zestaw generuje bardzo ładny obraz filmowy, niestety pod względem możliwości fotograficznych generuje nam zdjęcia z maksymalną rozdzielczością 12,2mln px.

DRON W WERSJI STANDARDOWEJ – HEXACOPTER (priorytet fotografia)

To bezzałogowy statek powietrzny w wersji sześciosilnikowej – realizujący materiał zdjęciowy w rozdzielczości 16,2mln px oraz nagrywający materiał Video w jakości FullHD 50fsp/sec. Poprzez możliwość montażu różnych obiektywów typu SONY E-Mount, jest to dość ciekawa propozycja dla klientów szukających dobrej jakości zdjęć w dobrej cenie.

DRON DLA WYMAGAJĄCYCH – OCTOCOPTER jakość 4K BitRate 100/Mbit/sec.

To propozycja dla wymagających klientów poszukujących ponad standardowej jakości materiału filmowego w rozsądnych pieniądzach. Tu proponujemy rozdzielczość zdjęciową na poziomie 20,2 mln px oraz realizację ujęć z powietrza w jakości 4K/25fsp. Kilka rodzajów obiektywów pozwala dowolnie planować ujęcia.

DRON – PRIORYTET FOTOGRAFIA WYSOKOJAKOŚCIOWA powyżej 24 mln. px

To zestaw bezzałogowego statku powietrznego, który na swoim pokładzie posiada aparat fotograficzny generujący zapis natywny z matrycy powyżej 24mln px. Ten zestaw polecamy wszystkim klientom, dla których priorytetem jest fotografia, z której będą generowane np. zdjęcia do wielkoformatowych wydruków

DRON do filmowych zadań specjalnych – OCTOCOPTER Z KAMERĄ – Video RAW

Jest to najwyższa półka w naszej ofercie. Kamera przeznaczona dla najbardziej wymagających produkcji generująca pliki w bez stratnym zapisie RAW. Ten rodzaj ujęć najczęściej wykorzystywany jest do produkcji reklam telewizyjnych, ujęć filmowych gdzie materiał musi zostać dopasowany idealnie do realizowanych ujęć z innych kamer. Wygenerowany plik RAW, pozwala na dużą większą swobodę w późniejszej post produkcji.

ILOŚĆ WYLOTÓW W SESJI A CENA USŁUGI FILMOWANIA DRONEM

Bardzo często klienci zainteresowani wykonaniem filmu czy ujęć z powietrza, kierują się jednym warunkowym pytaniem – ile to kosztuje?. Oczywiście w pełni rozumiemy ten rodzaj zapytania, ale aby wykonać wycenę potrzebujemy trochę więcej informacji bazowych. Najogólniej pisząc cena zależy od sprzętu jakim latamy, ilości planowanych wylotów sesji – czasu spędzonego na planie, warunków w jakich mają być wykonane ujęcia, ilości operatorów na planie i wielu innych czynników, które opisaliśmy w osobnym artykule. W cenniku podajemy ceny szacunkowe – które, powinny być potwierdzone po zapoznaniu się z warunkami technicznymi zlecenia.