Dni Wieliczki – pokaz sztucznych ognii z drona

Dni Świętej Kingi – Dni Wieliczki

Dni Świętej Kingi w Wieliczce.

Przedstawiamy krótki  film z ujęciami lotniczymi: jest to kilka scen z obchodów „Dni Świętej Kingi – DNI Wieliczki” . Materiał realizowaliśmy z naszego najnowszego nabytku czyli Drona rejestrującego w jakości 5,4K (UltraHD). Filmowaliśmy porą nocną (pokaz sztucznych ogni).

DNI ŚWiĘTEJ KINGI Wieliczka | FILM Z POWIETRZA – PERSPEKTYWA LOTU PTAKA.

W ostatni weekend, jak co roku w Wieliczce odbyły się Dni Św. Kingi. Na stronie miasta czytamy:

„To był naprawdę niezwykły weekend, wypełniony muzyką, tańcem i mnóstwem atrakcji.(…) W sobotnie i niedzielne popołudnie na scenie plenerowej mogliśmy usłyszeć gwiazdy lokalnej sceny muzycznej – zespoły PARADYGMAT, CHARAKTER, DDT oraz Marię Czajczyk i Roksanę Sadowską wraz z zespołem. Podziwialiśmy również kolejne odsłony FESTIWALU POZNAJEMY KULTURĘ EUROPY z udziałem rodzimych zespołów i gości z Macedonii. Najbardziej wyczekiwanym punktem sobotniego programu był oczywiście rockowy i niesamowicie energetyczny koncert zespołu BRACIA, który zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.” (źródło: http://www.wieliczka.eu/)

„Dni Wieliczki – Dni Świętej Kingi” to coroczna uroczystość obchodzona w Wieliczce, związana z kultem św. Kingi, patronki miasta. Święto to ma na celu uczczenie pamięci św. Kingi (również znanej jako św. Cunegunda), która jest uznawana za patronkę Wieliczki i regionu.

Święto to odbywa się zazwyczaj w okolicach daty wspomnienia św. Kingi, która przypada na 24 lipca. Podczas „Dni Wieliczki – Dni Świętej Kingi” organizowane są różnorodne wydarzenia kulturalne, religijne i rozrywkowe, mające na celu uczczenie życia i dziedzictwa świętej oraz promowanie lokalnej kultury i tradycji.

Typowe wydarzenia podczas „Dni Wieliczki – Dni Świętej Kingi” mogą obejmować msze święte poświęcone św. Kingi, procesje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy, jarmarki, pokazy folklorystyczne, konkursy czy pokazy sztucznych ogni. Uroczystość ta jest również okazją do spotkań społeczności lokalnej oraz do promocji atrakcji turystycznych i dziedzictwa kulturowego miasta Wieliczka.

To ważne wydarzenie dla mieszkańców Wieliczki oraz okolicznych regionów, które buduje więź społecznościową, podkreśla lokalną tożsamość i tradycje oraz promuje dziedzictwo religijne i kulturalne świętej Kingi.

Zapraszamy do Wieliczki 🙂

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *